63 245 00 33 600 45 00 33 Pon - Pt 09:00 - 18:00 ul. Spółdzielców 46/6 p, 62-510 Konin
63 245 00 33 600 45 00 33 Pon - Pt 09:00 - 18:00 ul. Spółdzielców 46/6 p, 62-510 Konin

Mosty adhezyjne oparte na włóknach szklanych wykonywane w „City Dent”

W odpowiedzi na Państwa pytania i rosnące zainteresowanie tematem, pragniemy zapoznać Państwa z nowoczesną techniką stosowaną w „City Dent;:

Co to jest most adhezyjny oparty na włóknach szklanych?

Most na oparty włóknach szklanych , jest to forma stałego (nie wyjmowanego z jamy ustnej uzupełnienia pojedynczych braków zębowych. Najczęściej odbudowujemy tą metodą braki w odcinku przednim, rzadziej w bocznym.
Nowy ząb przyklejany jest do zębów sąsiednich. W miejscu luki przytwierdzamy tasiemkę ze stomatologicznego włókna szklanego jak „most na rzece” , a następnie odbudowujemy na niej brakujący ząb. Ogromną zaletą mostu adhezyjnego jest brak potrzeby szlifowania zębów sąsiednich, dzięki czemu zabieg ten jest całkowicie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia.
Most na włóknach szklanych wykonujemy na jednej wizycie. Zabieg trwa około 1,5 godziny. Pacjent wychodzi z gabinetu z odbudowanym zębem.
Kolejną zaletą tego typu uzupełnienia jest możliwość uzupełnienia brakującego zęba bezpośrednio po jego usunięciu, co jest dla naszych Pacjentów bardzo ważne, szczególnie gdy mamy do czynienia z utratą zęba w odcinku przednim.
Most na włóknach szklanych może służyć pacjentowi jako odbudowa stała lub tymczasowa np. podczas oczekiwania na uzupełnienie braku zęba w przebiegu leczenia implantologicznego lub ortodontycznego (np. w przypadku braku zawiązków zębów stałych)

Czy każdy może założyć sobie most na włóknach szklanych? Jaka jest jego wytrzymałość?

Lekarze w City Dent mają już duże doświadczenie w wykonywaniu tej formy uzupełnienia braków zębowych. Przywiązujemy dużą uwagę do prawidłowego kwalifikowania pacjentów do zabiegu wykonania mostu adhezyjnego, gdyż nie dla każdego pacjenta ta forma uzupełnienia jest odpowiednia. Przed wykonaniem odbudowy zapraszamy Pacjenta na wizytę konsultacyjną, na której odpowiadamy szczegółowo na wszystkie Państwa pytania, badamy stan zębów oraz szczegółowo omawiamy wszystkie możliwości uzupełnienia braku zębowego.
Ograniczeniami do wykonania mostów adhezyjnych są duże wady zgryzu, zęby bardzo krótkie, nawyk spożywania skrajnie twardych pokarmów, liczne braki w uzębieniu ( tu most adhezyjny na włóknach szklanych traktujemy jako odbudowę tymczasową). Bardzo zaawansowane zgrzytanie/zaciskanie zębów również może być przeciwwskazaniem do zastosowania tego rodzaju uzupełnienia.

Jak dbać o most adhezyjny?

Każdy Pacjent u którego wykonujemy most na włóknach szklanych dostaje szczegółowe zalecenia dotyczące higieny. O most adhezyjny należy dbać tak jak o własne zęby, stosując dodatkowo indywidualnie dobrane nici dentystyczne lub szczoteczki międzyzębowe. Tak jak w przypadku wykonania wszystkich innych uzupełnień protetycznych, zalecamy wizytę kontrolną po kilku dniach od wykonania uzupełnienia, a później co 6 miesięcy. Zależy nam na tym, by nasi Pacjenci mogli długo cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem.

Podsumowując, most adhezyjny oparty o technologię włókien szklanych ma ogromne zalety i cieszy się coraz większą popularnością u pacjentów ze względu na:

  •  brak konieczności opiłowywania zębów sąsiednich
  •  wysokie walory estetyczne
  •  wygodę dla pacjenta
  •  wykonanie na jednej wizycie
  •  znacznie niższy koszt dla Pacjenta w porównaniu do mostów porcelanowych (tradycyjnych) oraz leczenia implantami.

 

Uzupełnienie brakujących dwójek górnych przy pomocy mostów adhezyjnych na włóknach szklanych (praca wykonana na jednej wizycie). Foto 1 – stan przed leczeniem; foto 2 – stan po leczeniu, wymodelowane mosty.