Stomatologia estetyczna

Nowoczesna stomatologia – to nie tylko eliminacja bólu i leczenie próchnicy zębów. Obecnie jest to wąska dziedzina medycyny zajmująca się przywracaniem zdrowego – estetycznego uśmiechu.

Stomatologia estetyczna powstała w odpowiedzi na wzrost zapotrzebowania ze strony naszych pacjentów na piękne, białe i równe zęby. W dzisiejszych czasach piękny uśmiech nie tylko podnosi naszą samoocenę , ale jest także naszą wizytówką – wizerunkiem zdrowego i szczęśliwego człowieka.

foto_city_dent

W City Dent zmieniamy kształt i kolor zębów wykorzystując innowacyjne rozwiązania technologiczne:

 • wypełnienia światłoutwardzalne, wykonywane w technice warstwowej, dzięki czemu nabierają one zupełnie nowego wyglądu – odtwarzają naturalny charakter tkanek zęba, harmonijnie się z nim łącząc
 • zapewniając odtworzenie zarówno naturalnej funkcji i wyglądu zęba
 • licówki porcelanowe i kompozytowe, wykonywane w technologii najmniej inwazyjnej dla tkanek zęba, a jednocześnie oferujące maksymalną estetykę
  korony porcelanowe:

I. pełnoceramiczne (bezmetalowe) – korona całkowicie porcelanowa. Jest to obecnie najbardziej estetyczne rozwiązanie odtworzenia zniszczonych przez próchnicę lub uraz tkanek zęba
II. korony ceramiczne – porcelana na podbudowie z tlenku cyrkonu, metalu bezniklowego lub złota zapewniające zarówno odtworzenie brakujących tkanek zęba, jak również bardzo wysoki poziom estetyczny i funkcjonalny.

Na wizycie konsultacyjnej lekarze City Dent w Koninie chętnie doradzą optymalne rozwiązanie terapeutyczne dla Państwa – licówkę porcelanową, kompozytową, koronę pełnoceramiczną lub koronę ceramiczną na podbudowie metalowej lub cyrkonowej.

 • mosty porcelanowe – są to nowoczesne elementy leczenia estetycznego umożliwiające zarówno odtworzenie braku tkanek zęba, jak i całkowitego braku zęba lub kilku zębów. Podobnie jak w przypadku koron, w naszej klinice oferujemy pacjentom najlepszej jakości rozwiązania oparte o ceramikę na podbudowie z tlenku cyrkonu lub metale bezniklowe.
 • mosty natychmiastowe w technice adhezyjnej, oparte o włókna szklane, wykonywane w City Dent, podczas jednej wizyty, bez ingerencji w tkanki zębów sąsiadujących.
  uzupełnienia typu: inlay, onlay, overlay ceramiczne lub kompozytowe mają zastosowanie w przypadku rekonstrukcji zębów. Są trwałą i wysoce estetyczną alternatywą dla rozległych wypełnień światłoutwardzanych.
 • wybielanie metodą nakładkową (night/home bleaching) – metoda ta polega na wykonaniu w gabinecie indywidualnych szyn wybielających, do których pacjent aplikuje specjalistyczny żel wybielający i zakłada na zęby. O wyborze rodzaju szyny i żelu decyduje lekarz City Dent po uprzednim badaniu i analizie stanu uzębienia i dziąseł pacjenta.

wybielanie

 • implanty dentystyczne – w celu uzupełnienia braków zębowych, zarówno pojedynczych, jak i mnogich.
 • mikrochirurgia przyzębia, dziąseł – zabiegi korygujące tzw. „dziąsłowy uśmiech” poprzez wydłużenie koron zębów, u pacjentów z dysproporcją zębowo – dziąsłową (wrażenie zbyt krótkich zębów) oraz inne nieprawidłowości anatomiczne w obrębie dziąseł.
 • leczenie ortodontyczne – zarówno aparatami ruchomymi jak i stałymi

Zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną „Dla Pacjenta – pytania i odpowiedzi” oraz z zakładką “Dla Pacjenta – Nasze Prace”, gdzie znajdziecie Państwo szereg przydatnych informacji.

Serdecznie zapraszamy na konsultację!

Właścicel serwisu: IPS City Dent Andrzej Gorbaczewski
ul. Spółdzielców 46/6, 62-510 Konin, parter bloku obok marketu EuroCash
Realizacja: Rabanet.pl Pliki Coockies Polityka prywatności