Protetyka

Protetyka stomatologiczna – to dział stomatologii zajmujący się odbudową zniszczonych zębów i uzupełnianiem brakujących zębów przy pomocy koron, mostów i protez.

W naszym gabinecie oferujemy Państwu praktycznie wszystkie dostępne obecnie rozwiązania protetyczne:

  • uzupełnienia mocowane na stałe

1. Korony i mosty.

Korona jest to idealnie pasująca “czapeczka”, którą przy pomocy systemu łączącego, osadza się na odpowiednio przygotowany ząb. Korona ceramiczna wzmacnia i odbudowuje zęba, nadając estetyczny wygląd i przywracając mu jego funkcję. Z kolei most – to zespół połączonych koron, służący do uzupełnienia luki pomiędzy zębami po utracie jednego lub kilku zębów. Warunkiem wykonania korony lub mostu jest oszlifowanie zęba (w przypadku korony) i kilku zębów ( w przypadku mostu).

Korony ceramiczne i model roboczy
Korony ceramiczne i model roboczy

Te same korony zacementowane na stałe
Te same korony zacementowane na stałe

W trakcie leczenia protetycznego przy pomocy koron i mostów w City Dent zawsze wykonujemy korony lub mosty tymczasowe, tak by w okresie oczekiwania na pracę ostateczną, mogli Państwo cieszyć się komfortem zarówno estetycznym, jak i funkcjonalnym.

Most ceramiczny oparty o trójki i dwójki, uzupełniający brak jedynek w szczęce górnej.
Most ceramiczny oparty o trójki i dwójki, uzupełniający brak jedynek w szczęce górnej.

2. Mosty adhezyjne – konstrukcje uzupełniające brak jednego zęba, przyklejane do zębów sąsiadujących z luką, osadzane bez konieczności szlifowania zębów. Najczęściej ten typ uzupełnienia stosujemy w przypadku braku zęba w odcinku przednim uzębienia. Mosty adhezyjne – natychmiastowe wykonujemy podczas jednej wizyty!

  • uzupełnienia protetyczne ruchome

Gdy nie ma możliwości wykonania mostu lub implantów, braki zębowe można uzupełnić protezą ruchomą (wyjmowaną z jamy ustnej). Można je podzielić na:
protezy całkowite – stosowane przy bezzębiu
protezy częściowe – gdy brakuje kilku/kilkunastu zębów. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku są protezy szkieletowe tradycyjne lub tzw. estetyczne protezy bezklamrowe, wykorzystujące elementy precyzyjne: zasuwy, rygle, teleskopy, zatrzaski. Jest to dobre rozwiązanie dla pacjentów, u których nie możemy zastosować leczenia implantologicznego, a jednocześnie zapewniające znacznie większy komfort w porównaniu z protezami klamrowymi. Naszym pacjentom oferujemy również protezy acetalowe, charakteryzujące się dużą estetyką i elastycznością.

W City Dent wykonujemy również uzupełnienia protetyczne oparte na implantach.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą w zakładce „IMPLANTY”.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną „Dla Pacjenta – pytania i odpowiedzi” oraz z zakładką “Dla Pacjenta – Nasze Prace”, gdzie znajdziecie Państwo szereg przydatnych informacji.

Właścicel serwisu: IPS City Dent Andrzej Gorbaczewski
ul. Spółdzielców 46/6, 62-510 Konin, parter bloku obok marketu EuroCash
Realizacja: Rabanet.pl Pliki Coockies Polityka prywatności