63 245 00 33 600 45 00 33 Pon - Pt 09:00 - 18:00 ul. Spółdzielców 46/6 p, 62-510 Konin
63 245 00 33 600 45 00 33 Pon - Pt 09:00 - 18:00 ul. Spółdzielców 46/6 p, 62-510 Konin

Protetyka Konin

Protetyka stomatologiczna w City Dent Konin 

Dział stomatologii zajmujący się odbudową zniszczonych zębów i uzupełnianiem brakujących zębów przy pomocy koron, mostów i protez.

W naszym gabinecie oferujemy Państwu praktycznie wszystkie dostępne obecnie rozwiązania protetyczne:

  • uzupełnienia mocowane na stałe

Korony i mosty w Koninie – City Dent

Korona jest to idealnie pasująca “czapeczka”, którą przy pomocy systemu łączącego, osadza się na odpowiednio przygotowany ząb. Korona ceramiczna wzmacnia i odbudowuje ząb, nadając estetyczny wygląd i przywracając mu jego funkcję. Z kolei most – to zespół połączonych koron, służący do uzupełnienia luki pomiędzy zębami po utracie jednego lub kilku zębów. Warunkiem wykonania korony lub mostu jest oszlifowanie zęba (w przypadku korony) i kilku zębów ( w przypadku mostu).

W trakcie leczenia protetycznego przy pomocy koron i mostów w City Dent zawsze wykonujemy korony lub mosty tymczasowe, tak by w okresie oczekiwania na pracę ostateczną, mogli Państwo cieszyć się komfortem zarówno estetycznym, jak i funkcjonalnym.

Mosty adhezyjne na włóknach szklanych– konstrukcje uzupełniające brak jednego zęba, przyklejane do zębów sąsiadujących z luką, osadzane bez konieczności szlifowania zębów. Najczęściej ten typ uzupełnienia stosujemy w przypadku braku zęba w odcinku przednim uzębienia. Mosty adhezyjne – natychmiastowe wykonujemy podczas jednej wizyty!

  • uzupełnienia protetyczne ruchome:

Protezy w Koninie – City Dent

Gdy nie ma możliwości wykonania mostu lub implantów, braki zębowe można uzupełnić protezą ruchomą (wyjmowaną z jamy ustnej). Można je podzielić na:
protezy całkowite – stosowane przy bezzębiu
protezy częściowe – gdy brakuje kilku/kilkunastu zębów. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku są protezy szkieletowe tradycyjne lub tzw. estetyczne protezy bezklamrowe, wykorzystujące elementy precyzyjne: zasuwy, rygle, teleskopy, zatrzaski. Jest to dobre rozwiązanie dla pacjentów, u których nie możemy zastosować leczenia implantologicznego, a jednocześnie zapewniające znacznie większy komfort w porównaniu z protezami klamrowymi. Naszym pacjentom oferujemy również protezy acetalowe, charakteryzujące się dużą estetyką i elastycznością.

W City Dent wykonujemy również uzupełnienia protetyczne oparte na implantach.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą w zakładce „IMPLANTY”.

Umów się na wizytę!  TEL. 600450033 lub 632450033   Zapraszamy!

Korony ceramiczne i model roboczy

Korony ceramiczne i model roboczy

Te same korony zacementowane na stałe

Te same korony zacementowane na stałe

 
Most ceramiczny oparty o trójki i dwójki, uzupełniający brak jedynek w szczęce górnej.

Most ceramiczny oparty o trójki i dwójki, uzupełniający brak jedynek w szczęce górnej.